Są już bilety na Unsound Festival

bio_unsoundW sieci Eventim, z pewnym opóźnieniem, pojawiły się już bilety na pojedyncze koncerty i karnety Unsound Festival. Ponadto, na oficjalnej stronie festiwalu można już znaleźć wszystkie informacje dotyczące koncertów, imprez klubowych, artystów i cen biletów. Dodatkowo stopniowo dochodzą terminy wszystkich paneli dyskusyjnych i projekcji filmowych.

Warto zwrócić również uwagę na miejsca organizacji imprez – każde z nich prezentuje inny ciekawy element wyjątkowej architektury miasta, jak Filharmonia Krakowska, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Łaźnia Nowa, Kinoteatr Uciecha i Kościół Św. Katarzyny.

Polski artysta, Jacaszek otworzy swoim występem festiwal, a koncert ten będzie również ianuguracją kolaboracji Kraków-Nowy Jork ponieważ Jacaszek wystepuje również w trakcie nowojorskiej edycji Unsound – 5-14.02.2010. Również poszczególne elementy programu krakowskiego Unsound są prezentowane w kolaboracji z nowojorskimi partnerami, jak Wordless Music Series, Bunker oraz EMF – Elelctronic Music
Foundation. Kuratorzy, lokalni organizatorzy oraz dziennikarze nowojorscy oraz z innych miast przyjadą na Unsound .

Otwarcie Unsound 2009, to rownież podkreślenie projektu “Systemy” , który jest artystyczną celebracją obchodów upadku komunizmu. Współorganizowany we współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury i Wojewodztwem Małopolskim projekt rozpocznie premierowa projekcja polskiego dokumentu muzycznego “Beats of Freedom” – koprodukcji Instytutu Adama Mickieiwcza w reżyserii Wojciecha Słoty i Leszka
Gnoińskiego. “Systemy” to eksploracja przeszłości kulturalnej Polski epoki komunistycznej, ale również spojrzenie przez nowe form sztuki na metaforczyne i dosłowne rozumienie systemów i struktur – kulturalnych, socjologicznych, politycznych, czy biologicznych. To również spojrzenie na czas zmian – historycznych i społecznych oraz na sposoby, w jaki rodzą się opozycje wobec panujących porządków.

Program “Systemów” to szereg paneli dyskusyjnych, projekcji filmowych, programu video organizowanego we współpracy Unsound z niemieckimi kuratorami festiwalu Club Transmediale. W przestrzeni Fabryki Past Erdal zaprezentowane zostaną również instalacje dźwiękowe i prace video.
Najnowszym dodtakiem i jedną z głównch gwiazd festiwalu jest zespół islandzkiej wytwórni Bedroom Community składający się z Bena Frosta, Nico Muhly, Valgeira Sigurdssona oraz Sama Amidona. Artyści zagrają w sobotę, 24.10. w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dodatkowo na tej samej scenie wystąpi rownież austriacka artystka Soap&Skin.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: