igor_boxxx20 listopada w poznańskim klubie SPOT. wystąpi Igor Pudło w secie Igor Boxx (Skalpel) & Mazzoll. Imprezę rozkręci wrocławski duet DJ-ski Przaśnik (set before i after). Igor Pudlo aka Igor Boxx – połowa kultowego duetu Skalpel,  proponuje nowe spojrzenie na muzykę swojego zespołu. W swoim secie zaprezentuje surowe i bardziej energetyczne remiksy skalpelowych kawałków, jednocześnie bardzo uprzestrzennione. Te miksowane na żywo laptopowe rekonstrukcje inspirowane są zarówno klasyką gatunku jak i współczesnymi elektronicznymi eksperymentami.

Oprócz remiksów w programie będzie też można usłyszeć premierowy materiał autorski przygotowany specjalnie na tę okazję. Będąc doświadczonym DJ-em, Igor dba o to, żeby całość miała taneczny puls i imprezową wibrację. Jerzy „Mazzoll” Mazolewski, twórca idei muzyki „arythmic perfection”, związany z trójmiejską sceną yassową wirtuoz klarnetu, doda mistrzowskie psychodeliczne improwizacje, które czynią każdy występ niepowtarzalnym i jednocześnie ukazują nowy wymiar muzyki nowoczesnej.

Mało kto wie, że pierwsze imprezy Igor organizował i prowadził już w lecie 1991 we wrocławskim klubie Studnia. Od 1994 jako DJ Pudło w klubie Podium zapewniał ścieżkę dźwiękową rodzącej się we Wrocławiu subkulturze hip-hopowej. Przełomem stał się rok 1998 i nawiązanie współpracy z Marcinem Cichym, z którym od tego czasu tworzą Skalpel. Jako duet DJ’ski są oni autorami słynnego mix tape’u „Virtual Cuts” będącego esencjonalną mieszanką najważniejszych osiągnięć muzyki downtempo lat 90-tych. Później już jako artyści Ninja Tune najpierw z deckami, potem z laptopami z powodzeniem grali od Londynu po Tokio, zarówno w prestiżowych klubach jak i na ważnych światowych festiwalach. Do dziś są jedną z najbardziej rozpoznawalnych formacji polskich za granicą.

Przaśnik

Pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska, obdarzony naturą prawdziwie birbancką projekt muzyczno-towarzyski. Narodzony na styku wspólnych inspiracji muzycznych, a także zamiłowania do składana dźwiękowych puzzli. Ongiś melodie od Bontona i Enzaka zasłyszeć mogliście dzięki miłym ludziom z Artificial Bliss Recordings, Jon Kennedy Federation, Qulturapu czy nawet Ninja Tune. Jako Przaśnik związali się Funky Mamas and Papas Recordings, a ich szlagiery zapełniają wydawany przez ekipę z JuNouMi wosk. Przaśnik jest zwolennikiem organicznego brzmienia. Żywiczny sound, klasyczne, jazzowe instrumentarium, do tego odrobina syntetyków, połamane podziały perkusyjne i współczesny feeling. Ich audio-video sety i live act-y to przede wszystkim podawany w sporych dawkach dancefloor jazz, bujający funk, jump blues, retro swing, rozpędzony etno i afrobeat, latynoski groove, najwyższej próby nu-funk, energetyczny breakbeat i pamiętający złotą erę hip-hop.

bilety w cenie 25/30 PLN będą dostępne od października.