metalheadzAgencja Illegalbreaks zaprasza na imprezę poświęconą legendarnej wytwórni Metalheadz. 3 października w sopockim klubie Sfinks wystapią gwiazdy labelu – Doc Scott i Commix, a wokalnie wspierać ich bedzie Justyce MC. Jako support wystąpią: Snake, Screwball. Na fontannie: Hypermotion i Prove Correct.

bilety: 25 – 35 zł dostępne są w sieci Ticketpro – internet, salony EMPiK, Media Markt, Saturn.. w całej Polsce oraz w klubie w dniu imprezy.

Doc Scott –  Legendarna postać sceny d’n’b, współtwórca Metalheadz, doskonały dj i producent, od lat u jego boku na scenie występuje MC Justyce.

Dla wielu legenda i ikona gatunku jungle, drum’n’bass; dla innych niedościgniony klasyk. Nagrywa jako Doc Scott i Nasty Habits. Produkował remiksy dla Photeka, Goldiego, Adama F, Jonny’ego L, Spring Heel Jack’a ale również remiksował kompozyjce Miles Davisa, Art Of Noise czy System 7. Za sprawą takich utworów jak Here Come The Drums (1992), Far Away (1994), VIP Drumz (1995) czy jako Nasty Habits – Shadow Boxing (1996) i Liquid Fingers (1999), nie tylko wstrząsnął całą sceną jungle i drum’n’bass, ale również wyznaczał dla niej nowe kierunki rozwoju!  W 1994 roku wydając utwór VIP Drumz powołał do życia wspólnie z Goldie’m legendarną dziś wytwórnię Metalheadz. Pracował również z 4 Hero i LTJ Bukemem. Równolegle z Metalheadz założył własną wytwórnie 31 Records dla której nagrywali: Optical, Total Science, Artificial Intelligence, Digital, Decoder & Substance, Marcus Intalex czy Klute.

www.myspace.com/31docscott

Commix – tworzy dwóch Anglików z Cambridge – George Leving oraz Guy Brewer. Miasto Cambridge w świecie muzyki drumm’n’bass kojarzone jest głównie ze świętą trójcą tego gatunku: Nu:Tone, Logistics oraz oczywiście z duetem Commix. Ale to właśnie ci ostatni w latach ubiegłych osiągają największe sukcesy, a to głównie za sprawą wydanego dla wytwórni Metalheadz w 2007 roku albumu „Call To Mind”.Commix podchodzą w niezwykle eksperymentalny sposób do produkcji swojej muzyki. Zawsze starają się oni przenieść drum’n’bass w zupełnie inny, nieznany dotychczas wymiar. Jak do tego dochodzą? W przeszłości zainteresowania muzyczne George’a Leving’a ewoluowały w różnych kierunkach, począwszy od gry na saksofonie, flecie czy pianinie, aż po hip hop oraz elektroniczne brzmienia. Podobnie było z Guy’em Brewer’em, który zaczynał swoją przygodę muzyczną z hip hopem, a dopiero w późniejszym okresie odkrył magię drum’n’bass. W lutym 2009 roku na sklepowe półki trafi najnowsza kompilacja dokonana przez duet Commix – FabricLive 44.
www.myspace.com/commix

więcej informacji na
www.illegalbreaks.pl