LogoAIR09-Reflets55 października duet Air wydaje piąty album studyjny zatytułowany „Love 2”. Będzie to kolejne wydawnictwo formacji po wysoko cenionym „Pocket Symphony” z 2007 roku i pierwsza produkcja powstała w Atlasie – nowoczesnym studiu nagraniowym należącym do grupy.

Położone w zielonym zakątku północnego Paryża studio Atlas stanowi twórczą oazę, gdzie powstało 12 nowych piosenek AIR. Komponujący i produkujący muzykę w pełni samodzielnie duet ponownie nawiązał współpracę z pochodzącym z Los Angeles perkusistą Joeyem Waronkerem, który jesienią 2008 roku odbył z grupą kameralne, trzyosobowe tournee „Close up” po Azji Południowo-Wschodniej. Stéphane “Alf” Briat, wieloletni rezydent paryskiej sceny muzycznej i współpracownik AIR od czasów początku zespołu, znów zajął się miksem materiału: tym razem w studiu Atlas. Wszystkie utwory na płycie skomponował i wyprodukował zespół AIR

Debiut AIR z 1998 roku „Moon Safari” porwał serca melomanów na całym świecie i dziś stanowi klasykę elektronicznego popu. Od tego czasu AIR odniósł wiele sukcesów i zdobył mnóstwo wyróżnień w rodzimym kraju i za granicą. Duet skomponował, wyprodukował i współpracował przy zapierającym dech w piersiach zestawie muzycznych projektów.

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo jest utwór SING SANG SUNG. Z 5,5 miliona sprzedanych płyt na koncie AIR to dziś ambasadorzy nowoczesnego, francuskiego popu. Wielbiciele zespołu z zainteresowaniem sięgają po kolejne muzyczne przedsięwzięcia duetu zachęceni inwencją aranżacyjną i lekką, a jednocześnie zaskakującą paletą brzmień i rozwiązań kompozycyjnych.

AIR wyruszy na europejskie tournee na początku 2010 roku, a trasę otworzy koncert w legendarnym Casino de Paris w rodzinnym mieście zespołu. Wiosną zespół zagości na występach w USA.

Zespół AIR wystąpi w Warszawie 10 grudnia!
Zagra w warszawskiej Arenie Ursynów (ul.Pileckiego 122) o godz. 20.00.
wstęp od godz. 19.00

Więcej informacji na www.goodmusic.com.pl

Ceny biletów:
Stojące (płyta): 120 zł / od 19 października 140 zł
Siedzące (trybuna) kat II: 160 zł/ od 19 października 180 zł
Siedzące (trybuna) kat I: 200 zł/ od 19 października 220 zł

Sprzedaż biletów w Warszawie: Bileterie EMPiK, Eventim (www.eventim.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl ), Shortcut Traffic-Club, eBilet tel 08013106, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów oraz w sieci sklepów Media Markt i Saturn.

Sprzedaż ogólnopolska: sieć Bileterii EMPiK, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.shortcut.pl, sklepy sieci Media Markt i Saturn oraz za pośrednictwem www.goodmusic.com.pl

Organizator: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl
Oficjalna strona Air http://www.aircheology.com/

Tracklista:

01. Do The Joy
02. Love
03. So Light Is Her Footfall
04. Be A Bee
05. Missing The Light Of The Day
06. Tropical Disease
07. Heaven’s Light
08. Night Hunter
09. Sing Sang Sung
10. Eat My Beat
11. You Can Tell It To Everybody
12. African Velvet