weflogo28 sierpnia 2009 na barce przycumowanej przy pomniku Syrenki w Warszawie o godzinie 22 odbędzie się ostatni koncert muzyki elektronicznej tego sezonu WEF2009. Zagrają przedstawiciele elektronicznej sceny IDM obecnej na WEF oraz brytyjski artysta Ashley James Brown z projektem „Arctic Sunrise”.

Koncert od strony wizualnej wspierany będzie wielo-ekranowymi wizualizacjami oraz projekcjami filmów krótkometrażowych. Jak zwykle, na tą plenerową imprezę WEF wstęp jest całkowicie wolny, a podczas koncertu rozdawane będą płyty wydane przez WEF przy wsparciu marki 36i6: „New Waves 2009” oraz „One Small Step” dostępne również on-line pod adresami:
www.wef.pl/newaves
www.wef.pl/onestep

KOMPozycje to prezentacja sztuki tworzonej przy pomocy komputera. To cykl plenerowych koncertów muzyki elektronicznej i projekcji filmów krótkometrażowych na barce zacumowanej przy pomniku Syreny. W ramach cyklu współorganizowanego z Festiwalem Trans-Form, spędziliśmy 6 multimedialnych wieczorów, co dwa tygodnie, miedzy 17 lipca a 28 sierpnia. Wypełnieniem przestrzeni dźwiękowej zajeli się muzycy ze sceny Warsaw Electronic Festival (www.wef.pl) w ramach szerszej aktywności czyli tzw. WEF on Tour wspieranego przez markę 36i6. Przygotowaniem projekcji filmowych oraz wielo – ekranowych instalacji wideo zajął się między innymi kolektyw MicroKino (www.microkino.pl). Na wspomnianych instalacjach pokazujemy przestrzenne wizualizacje specjalnie przygotowane przez zaproszonych VJ’i. Filmy są wyświetlane przez pół godziny przed koncertami, a każdy koncert będzie skupia się wokół innego gatunku muzyki.

28 sierpnia zagrają:
Arctic Sunrise (GB)

oraz artyści z Polski:

Sourone
Vitalis Popoff
Wiracki
Stendek

Informacje na temat artystów:

Arctic Sunrise – (Ashley James Brown) muzyk pochodzący z Coventry (Anglia). Głównie zajmuje się produkcją muzyki spod znaku IDM, Dubstep, Ambient. Odwiedza Polskę nie pierwszy raz – grywał w naszym kraju na imprezach takich jak: Live Act Night Festival, Nbar Showcase oraz Warsaw Electronic Festival.

Sourone – Jednoosobowy projekt skupiony na szeroko pojętej muzyce elektronicznej z silnym naciskiem na eksperymentalizm. Probuje swych sił w przeróżnych gatunkach od electro przez idm zachaczając o drum’n’bass, a wszystko z lekką nutką psychedelii i mocno nasiąknięte glitchem.

Stendek – projekt Macieja Wojcieszkiewicza studenta 5 roku malarstwa na gdańskiej asp.Stendek muzycznie porusza się po obszarach ambient,minimal,IDM.Wydał 3 epki dla netlabeli Equaliteq ,Phatt oraz najnowsza dla Qunabu.Współpracuje z grupą STYLON tworzącą imprezy pod tą samą nazwą.

Wiracki – Tomasz Wiracki, ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej. Od kilku lat związany ze scena WEF, ale działa aktywnie również poza nią – w 2006 roku wydał płytę w USA, a w 2009 w Polsce. Jego utwory pojawiały się na kompilacjach wydawanych w Chinach, Norwegii i Francji. Ponad to koncertował na różnych imprezach i festiwalach w Polsce, Chorwarcji, Niemczech, Francji, Anglii i na Słowacji. Współpracuje również z grupą wizualno-performerską SUKA OFF, z którą to organizuje imprezy z cyklu Visual-Human-Sound.

Vitalis Popoff – Vitalis Popoff jest prducentem muzycznym i współzałożycielem netlabelu Telescope, jednego z pierwszych polskich netlabeli publikujących muzykę eksperymentalną. Doświadczenia producenckie Popoff’a sięgają połowy lat 1990-tych i nie ograniczają się wyłącznie do eksperymentów, od 2008 roku w ramach Telescope’u prowadzi sublabel dedykowany wyłącznie muzyce tanecznej, w tym zwłaszcza house i minimalu.

Vje:

MicroKino powstało w 2007 roku z inicjatywy Adama Błaszczyka (vj a2xd) jako otwarty przegląd artystyczny. Bardzo ważnym elementem projektu jest rozwój i promocja szeroko pojętej sztuki wideo, a w szczególności wizualizacji, filmów krótkometrażowych i video-art’u. Wraz z rozwojem projektu, „MicroKino” zaczęło również funkcjonować jako kolektyw VJ’ski, który zajmuje sie oprawą wizualną rozmaitych imprez muzycznych. Możemy się pochwalić współpracą z takimi inicjatywami jak Warsaw Electronic Festival, Non-Fission, FusionArt, Splot Słoneczny, Framka, BestOFF, Wisłostrada 2009, Defrag Your Brain czy Meet the VJ’s podczas festiwalu Firmament 2008. W skład kolektywu wchodzą: vj Martinos, vj Bo., vj Dodo, vj Dr.76_21, vJ a2xD, vj Bolverk.

vidgeridoo ( bez VJ ) – Okazjonalny projekt wynikający z połączenia pasji do malarstwa,
fotografii, filmu i muzyki.

Tusto aka guru z He(art) attack – Grafik – ilustrator – vj ,współzałożyciel t-shirt-kiosk.pl.

Maria Kraśnicka- film, animacja. Koncerty wideo live: Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu- Festiwal Światła „Skyway” w Toruniu, Warsaw Electronic Festiwal.
Tanecznym performance zrealizuje zaś Kasia Jaśkiewicz.

Serdecznie zapraszamy! 28.08.2009, godz. 22, Barka przy pomniku Syrenki, Warszawa