soundeditW dniach 11-12 września 2009 w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Sound Edit. Celem festiwalu jest ukazanie pracy ludzi, których wkład w ostateczny kształt piosenki czy płyty jest często niedoceniany.

Producenci muzyczni są tak samo ważni w procesie kształtowania muzyki, jak kompozytorzy czy aranżerzy – twierdzą organizatorzy festiwalu.

Program imprezy to przede wszystkim otwarte warsztaty dla uczestników festiwalu. Część z nich, realizowana wspólnie z firmą iSource, dystrybutorem Apple i programu Logic, pozwoli młodym muzykom poznać technologie realizacji profesjonalnych nagrań w systemie Home Recordingu.

Odbędą się również warsztaty studyjne dla profesjonalistów. Pojawią się na nich producenci, którzy już osiągnęli status gwiazd, jak Adrian Sherwood czy Boris Willsdorf – producent Einsturzende Neubaten. Główną gwiazdą festiwalu będzie Daniel Lanois, a także producente nagrań Depeche Mode, Interpol, Nicka Cave’a – Gareth Jones.

Sound Edit to też koncerty. Pierwszego dnia festiwalu w Klubie Łódź Kaliska odbędzie się zlot fanów Depeche Mode z udziałem wspomnianego Garetha Jonesa, Marka Sierockiego, duetu Serek & Sumpson czy zespołu NO 107.

Na Sobotę w Klubie Wytwórnia przewidziano koncert Daniela Lanoisa z zespołem w składzie Trixie Whitley i Brian Blade oraz grupy U Dub Sound System z udziałem Adriana Sherwooda i Mc Brother Culture oraz polskich mistrzów dubu – Joint Venture Sound System. Wszystko to w klubie Łódź Kaliska.

Szczegóły dot. programu i biletów na stronach www.soundedit.pl