Olive – 80bpm.net

Olive

Formacja powstała w roku 1995 w składzie: Ruth-Ann (wokal), Tim Kellett (klawisze) i Robin Taylor-Firth (sampling), z inicjatywy tego ostatniego – notabene udzielającego się także w grupie Nightmares On Wax. Ich utwór „You’re not Alone” z debiutanckiej płyty w ciągu dwóch pierwszych tygodni rozszedł się w 500 tysiącach kopii, utrzymywał się także przez długi czas na szczytach światowych list przebojów i wzbudził zainteresowanie wśród chcących go zremiksować DJów (w tym sławnego Paula Oakenfolda).

Do pracy nad drugim krążkiem przystąpił w zasadzie duet Ruth i Tim’a – Robin skoncentrował się na swojej roli w NOW. „Trickle” – bo taki nosił tytuł – różnił się od pierwszego krążka („Extra Virgin”) i z tego powodu wytwórnia RCA, z którą Olive rozpoczęli karierę, nie chciała podjąć się jego wydania. Traf chciał, iż singiel „I’m not in love” pojawił się na soundtracku do filmu „The Next Best Thing” – z udziałem Madonny… i tak rozpoczęła się współpraca grupy z wytwórnią tej wokalistki – Maverick.

W chwili obecnej współpraca grupy jest zawieszona – nigdy jednak nie padło oficjalne stwierdzenie, że Olive zakończyli swoją działalność.

dyskografia:
Extra Virgin (1997)
Trickle (2000)

oficjalna strona:
ghostmaster.net/olive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*