monolake1Kolejny artysta światowego formatu dołącza do Unsound – występ będzie również jego polskim debiutem. Robert Henke po raz pierwszy w Polsce wystąpi jako Monolake. Ponadto zaprezentuje również jeden ze swoich najnowszych projektów – Live Surround.

Monolake Live Surround to projekt poświęcony poszerzaniu możliwości danceflooru – wjście poza standardowe nagłośnienie stereo do wielokanałowego dźwięku, tworząc tym samym przestrzeń, której, wg Henke, “słuchacz jest zatopniony w głębokiej, szerokiej przestrzeni wychodzącej poza ograniczenia fizyczne okeślane przez techniczny aspekt
nagłośnienia i ściany”.

Żeby ułatwić wyobrażenie sobie, czego można się spodziewać po tym występie, Henke wskazuje na swoją ostatnią wydaną produkcję “Atlas/Titan”:

Atlas:

Titan:

Projekt Monolake Live Surround to również wizualizacje Tarika Barri – cześciowo kontrolowane przez artystę, jako żywa improwizacja, częściowo będące rezultatem przekształceń informacji muzycznej w dźwięk.

Henke jest również współtwórcą programu Ableton Live – narzędzie używanego przez miliony producentów i kompozytorów muzyki elektronicznej. Jest to nie tylko program umożliwiający kompozycję i produkcję, ale również jest swoistym instrumentem używanym podczas wystepów na żywo. W ramach Unsound 2009 odbędzie się dyskusja
z obertem Henke poświęcona temu oprogramowaniu ora jego wplywowi na kształt współczesnej muzyki elektronicznej.

Koncert odbędzie się w ramach imprezy klubowej w Muzeum Manggha, 23.10.2009.