herbaliserKolejną gwiazdą 5. jubileuszowej edycji festiwalu Freeform Festival, który odbędzie się 16 i 17 października w warszawskim Centrum Kultury Koneser to Herbaliser – czołowa  grupa kultowej wytwórni Ninja Tune. Sprzedaż karnetów na festiwal ruszy 20 lipca, w cenach:  140 zł , 160 zł (od 1 września).

The Herbaliser  !k7 / Ninja Tune / UK

Czołowa  grupa kultowej wytwórni Ninja Tune.

Hip-hopowe beaty z jazzowymi i funkowymi samplami.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Jedna z najbardziej innowatorskich grup zorientowanych na hip hop. W swojej twórczości łączą zgrabnie hip hopowe beaty z gustownymi jazzowymi i funkowymi samplami, a nawet stylowym rapem. Autorzy muzyki filmowej do kultowego filmu „Snatch / Przekręt” jak również do gier Sony Playstation. The Herbaliser założyli na początku lat 90-tych Jake Wherry – basista zespołu Propheteers i Ollie Teeba – znany DJ i producent . Od początku związani byli z kultową brytyjską wytwórnią Ninja Tune. Po wydaniu w 1995 roku debiutanckiego albumu Remedies szybko stali się znaczącymi postaciami na brytyjskiej scenie muzycznej. Początkowo skupieni na brzmieniach syntetycznych, z czasem odeszli w stronę brzmień żywych instrumentów czego uwieńczeniem był album Something Wicked This Way Comes (2002), gdzie żywa muzyka przeważa nad elektroniczną. Z duetu, Herbaliser rozrósł się do kilkunastoosobowego zespołu muzyków grających na żywo, stając się nie tylko największą gwiazda wytwórni  Ninja Tune, ale również znakiem jakości i jej żywą wizytówką! Ich ostatni album Same As It Never Was ukazał w 2008 roku nakładem innej zasłużonej oficyny !K7. W sierpniu tego roku, ukaże się ich kolejna płyta, tym razem jako Herbaliser band  –  Session 2, będącą zapisem studyjnej sesji z udziałem całego zespołu. Na płycie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje duetu.

Herbaliser, jest jedną z pierwszych gwiazd, które zapoczątkowały idee FreeFormFestivalu w 2005 roku, a jednocześnie artystą, który dał jeden z najlepszych koncertów podczas wszystkich dotychczasowych edycji. Z okazji piątych urodzin naszego festiwalu, specjalnie dla wszystkich sympatyków freeformu, Herbaliser w pełnym ośmioosobowym składzie live zawita do nas ponownie. Będzie  to pierwsza artysta, który niejako „na bis” wystąpi na Festiwalu.