alicerussel17 lipca w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny wystąpi Alice Russel. Jedna z najbardziej cenionych brytyjskich wokalistek porównywana dziś do Adele czy Amy Winehouse. Alice Russell szybko trafiła pod skrzydła kultowej w świecie muzyki neo-soul/groove Tru Thoughts. Nakładem tej oficyny z Brighton ukazały się jej trzy albumy. Wszystkie razem i każdy z osobna  potwierdzały jej wyjątkowość. Z czasem zaczęło się o Russell mówić jako o „młodszej siostrze Joss Stone”, a niezwykle szanowany w środowisku Daddy G z Massive Attack nazwał ją swoją ulubioną piosenkarką.

Sama wokalistka przyznała, ze od początku inspiracją dla niej była twórczość takich artystów, jak Eva Cassidy, Aretha Franklin, Minnie Ripperton, Stevie Wonder, Chaka Khan i Jill Scott.

Pochodząca z Framlingham w Wielkiej Brytanii Russell jest jedną z największych gwiazd niezależnej sceny soul i funk. Jej talent docenili dotąd nie tylko tacy twórcy jak Quantic czy muzycy Massive Attack, ale też Phil Asher, The Nextmen, Mr. Scruff czy Morcheeba, z którymi Alice miała okazję blisko współpracować.

Bilety już w sprzedaży w cenie 140 zł.

Sprzedaż biletów w Warszawie:
Bileterie EMPiK, Sieć salonów RUCH, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów, CH Złote Tarasy, CH ARKADIA, BUW (Dobra 56/66) oraz sieć sklepów Media Markt i Saturn.

Sprzedaż ogólnopolska:
Ebilet www.ebilet.pl, Ticketpro www.ticketpro.pl, Eventim www.eventim.pl, Bileteria www.bileteria.pl

porównywanej dziś do Duffy, Adele czy Amy Winehouse