recognitionPłocki festiwal to nie tylko wielkie nazwiska zagraniczne, ale i wielkie nazwiska polskie. Jednym z nich jest Jacek Sienkiewicz, który jest bodaj najbardziej znanym i cenionym na świecie reprezentantem polskiej muzyki elektronicznej. Jego wytwórnia, Recognition Records, obchodzi w tym roku swoje 10-lecie i z tej okazji Jacek zaprezentuje na Audioriver coś naprawdę specjalnego.

W ciągu 10 lat istnienia label ten wydał 27 singli – poza produkcjami samego Sienkiewicza, także  takich artystów, jak Etiop, Pier Bucci czy legendarny Atom Heart. W tym roku mija też 6 lat od premiery „Techne“, pierwszego albumu dla Cocoon Records Svena Vaetha. Z tej okazji powstała płyta „Modern Dance“ – pierwsza kompilacja i zarazem mix-CD Jacka.

Jacek na przestrzeni ostatniej dekady bada przeróżne aspekty i  związki muzyki i tańca – emocjonalne, fizyczne, mentalne, socjalne i artystyczne. Przesuwając granice klasycznego techno, filtrując brzmienie Detroit przez niezliczone studyjne eksperymenty… Jego muzyka jest odzwierciedleniem najgłębszych uczuć i wizyjnej kreatywności – o tym właśnie traktuje „Modern Dance“.

Po podsumowaniu ostatnich lat działalności przychodzi czas na dalsze poszerzanie horyzontów – już tego lata światło dzienne ujrzą nowe płyty, powstałe w warszawskim studiu artysty. Lada chwila wystartuje także digital label, pomyślany jako platforma służąca promocji nowych, intrygujących artystów.

Tego lata Sienkiewicz pojawi się  w składzie najważniejszych europejskich festiwali. Będzie wśród nich impreza z okazji 10-lecia obecności Cocoon Records na plażach Ibizy oraz właśnie Audioriver.

„Jacek zaprezentuje u nas specjalny set z premierowym materiałem, więc wszyscy fani jego twórczości nie powinni przepuścić tej okazji. To dla nas wyróżnienie, że pionier i tak zasłużona postać dla polskiej sceny postanowiła właśnie w Płocku świętować 10-lecie najważniejszej polskiej wytwórni niezależnej. Ten set będzie mocnym akcentem na zakończenie pierwszej nocy na festiwalowej plaży.“ – komentuje rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

Więcej o Jacku i wytwórni na:

www.recognition.pl

www.myspace.com/wwwrecognition.pl

WAŻNE INFORMACJE:

Regulamin festiwalu znajduje się już w zakładce Bilety na stronie www.audioriver.pl

Rozkład jazdy dodatkowych autobusów zorganizowanych wraz z PKS na potrzeby uczestników Audioriver znajdziecie w zakładce Miejsce

Do 31 lipca dwudniowe bilety na Audioriver kosztują jedyne 70 pln. Od 1 sierpnia cena rośnie do 100 pln. Bilety dostępne są w punktach Ticketpro i na www.ticketpro.pl.

***

Audioriver to trzydniowy, międzynarodowy festiwal, którego celem jest szerzenie wszystkiego co najlepsze w sztuce alternatywnej z naciskiem na muzykę elektroniczną. Dotąd odbyły się trzy edycje – 2006, 2007 i 2008 – wszystkie na malowniczej plaży w Płocku.

Dotychczasowe imprezy przyciągnęły łącznie ponad 80 tys. osób i nie będzie przesadą nazwaniem Audioriver najlepszym polskim festiwalem z muzyką elektroniczną. Potwierdzają to rankingi prestiżowego, międzynarodowego portalu Resident Advisor, który od trzech lat umieszcza płocki event w rankingu 10 najlepszych festiwali na świecie.

Czwarta edycja odbędzie się  w dniach 7-9 sierpnia 2009 roku.

Wystąpią  m.in.:

Richie Hawtin, DJ Hell, Zoot Woman live, The Whip live, Chase & Status, Moderat live (Modeselektor + Apparat + Pfadfinderei), James Holden, Telefon Tel Aviv live, Crazy P live, Joakim & The Disco, Alix Perez & Commix feat. MC Stamina, Dirtyphonics live, Daniel Bell live, Caspa & Rusko feat. MC Rod Azlan, Radio Slave, Gui Boratto, Ulrich Schnauss, Seba & Paradox live feat. Robert Manos, Ewan Pearson, Joris Voorn, Raz Ohara And The Odd Orchestra, The Mole live, Efdemin, Silent Witness, MyMy live, Shed live, Mistabishi, Dub FX.

Relacja z Audioriver 2008:

Część 1: http://www.youtube.com/watch?v=dZzagqKl3Ws

Część 2: http://www.youtube.com/watch?v=Lcx2rB0X850

Część 3: http://www.youtube.com/watch?v=jnTxrLFWW4I